TICA Poland Sp. z o.o.
07.19.2022

TICA Poland na Mostra Convegno Expocomfort 2022 - największej w Europie wystawie HVAC

Od 28 czerwca do 1 lipca 2022 r. w Mediolanie odbyła się 42-a międzynarodowa wystawa Mostra Convegno Expocomfort (MCE) – największy w Europie forum poświęcony systemom ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, a także OZE.  

Tradycyjnie co dwa lata odbywa się ten prestiżowe forum, który jest barometrem stanu europejskiej i światowej branży HVAC, unikalną platformą wymiany doświadczeń i poszukiwania klientów. W związku z wybuchem COVID-19 w 2020 roku organizatorzy zdecydowali o odwołaniu forum. Jednak czteroletnia przerwa tylko przyniosła korzyści wystawie.

TICA Poland Sp. z o.o.

Jak zauważył Massimiliano Pierini, dyrektor zarządzający Reed Exhibitions Italia: „42-i Forum okazał się być może najbardziej ekscytującym ze wszystkich. Stał się symbolem restartu branży po pandemii i zapewnił optymistyczny obraz przyszłości globalnej branży HVAC.”

Liczba firm biorących udział w wystawie również odpowiadała poziomowi sprzed pandemii. 1 581 wystawców, w tym TICA Poland, zaprezentowało swój sprzęt i innowacyjne rozwiązania na terenie słynnego kompleksu Fiera Milano, które narodziły się w ciągu ostatnich czterech lat.

TICA Poland Sp. z o.o.

TICA Poland jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce jednego z czołowych światowych producentów systemów ogrzewania, wentylacji i centralnej klimatyzacji – Nanjing TICA Climate Solutions Co., Ltd. (TICA), którego roczny obrót przekracza 1 miliard dolarów.

Główną działalnością marki z ponad 30-letnią historią jest rozwój, produkcja i serwis przemysłowych urządzeń klimatyzacyjnych, które znajdują zastosowanie w biurowcach, zakładach przemysłowych, supermarketach, centrach handlowych, szpitalach, hotelach, restauracjach.

W Chinach, które są zdecydowanie największym rynkiem HVAC na świecie, firma konsekwentnie plasuje się w czołówce 4 producentów HVAC.

TICA od 11 lat zajmuje pierwsze miejsce w Chinach pod względem produkcji i sprzedaży urządzeń wentylacyjnych i klimakonwektotrów. Firma znajduje się w top – 2 chińskich przedsiębiorstw pod względem liczby sprzedanych Śrubowych Chilerów chłodzonych wodą (Śrubowy chiller chłodzony wodą TWSF) oraz w top-4 pod względem sprzedaży systemów VRF i chłodzonych powietrzem agregatów modułowych.

W portfolio TICA znajdują się unikatowe obiekty znane w całym świecie. Sprzęt klimatyczny TICA eksploatowany jest na arenach Letnich i Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2008 i 2022 – na Narodowym Stadionie Olimpijskim „Ptasie Gniazdo”, na basenie olimpijskim „Water Cube”, w Narodowym Ośrodku Narciarskim w Yanqing (Chiny), w Manila Ocean Park Aquarium w Manili (Filipiny), w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Pekinie Daxing (ChRL), w Centrum Kosmicznym Jiuquan (ChRL), w Centralnym Biurze Rządu Chińskiego i Wielkiej Sali Ludowej (budynek chińskiego parlamentu) w Pekinie.

TICA Poland Sp. z o.o. powstała  w 2021 roku, aby promować markę TICA i zwiększać sprzedaż w Unii Europejskiej.

Nasza firma zwróciła uwagę europejskich klientów na wysokowydajne urządzenia domowe i przemysłowe – inwerterowe powietrzne pompy ciepła (chillery), Klima konwektory, inwerterowe systemy VRF oraz jednostki wewnętrzne do nich, które mogą być wykorzystywane do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji obiektów – wielopokojowe mieszkania i biura, domki jednorodzinne, sklepy i centra handlowe, kawiarnie, restauracje, apartamenty hotelowe itp. Produkty TICA łączą w sobie optymalną wydajność i profesjonalną technologię stosowaną w wysokiej klasy technologii przemysłowej. Każdy odwiedzający stoisko TICA Poland w Mostra Convegno Expocomfort w Mediolanie mógł być przekonany, że tak właśnie jest.

Firma macierzysta Nanjing TICA Climate Solutions zrobiła wrażenie na klientach korporacyjnych i ekspertach HVAC (90 735 profesjonalnych gości ze 130 krajów odwiedziło MCE-2022 w cztery dni!) dzięki najnowocześniejszym chilleram chłodzonym powietrzem i wodą klasy G o mocy do 10,2 MW, które wyposażone w sprężarki odśrodkowe Danfoss Turbocor VTX na łożyskach magnetycznych. Agregaty te weszły do portfolio produktów TICA w 2018 roku po przejęciu przez TICA kanadyjskiej firmy SMARDT, pioniera w rozwoju agregatów bezolejowych i niekwestionowanego lidera w tym segmencie rynku HVAC.

Chillery klasy G charakteryzują się nie tylko najniższym kosztem za kilowat chłodu w historii branży, ale także niezwykle niskim poziomem hałasu jak na tak potężne jednostki. Według czołowych menedżerów Nanjing TICA Climate Solutions, te „rewolucyjne agregaty chłodnicze są idealnym rozwiązaniem klimatyzacyjnym dla pomieszczeń wymagających cichego i wysoce wydajnego chłodzenia, takich jak centra danych, wieżowce biznesowe, centra handlowe, zakłady przetwórstwa spożywczego”.

tmcf028ab
tsca120fhl

Wszystkie urządzenia marki TICA – czy to domowe, czy przemysłowe urządzenia klimatyzacyjne – są certyfikowane na zgodność z dyrektywami UE, spełniają normy dyrektywy RoHS 2, która ogranicza zawartość szkodliwych substancji w sprzęcie. Zainstalowane w nich wymienniki ciepła oraz opracowane przez TICA programy doboru urządzeń wentylacyjnych posiadają certyfikaty Amerykańskiego Instytutu Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (AHRI) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Producentów HVAC (Eurovent).

O tym, że nowa marka cieszy się zainteresowaniem klientów i partnerów świadczy znaczący napływ gości, którzy odwiedzili stoisko TICA Poland- firmy z Hiszpanii, Izraela, Polski, Serbii, Chorwacji oraz krajów Półwyspu Bałkańskiego.

Wszystkich, którzy nie zdążyli przyjechać do Mostra Convegno Expocomfort – 2022 serdecznie zapraszamy do naszego biura w Celtic Park Piaseczno, 05-500 Piaseczno, ul. Kineskopowa 1A – 121.

Będąc oficjalnym przedstawicielem marki TICA w Polsce i Unii Europejskiej, dziś aktywnie tworzymy sieć klientów i zapraszamy do współpracy projektantów, inwestorów, dealerów i organizacje serwisowe, dla których priorytetem jest wysoka jakość, wydajność, trwałość i przyjazność dla środowiska urządzeń klimatycznych.

TICA Poland Sp. z o.o.

Szanowni Państwo, będziecie mogli uzyskać informacje na temat wszystkich zagadnień związanych z urządzeniami klimatyzacyjnymi TICA po tel. +48 668 100 450, +48 668 100 440, e-mail: info@ticapoland.pl

Przeczytaj także